Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Aktualności

W styczniu i lutym 2017 r. odbyły się kolejne warsztaty dla koordynatorów programu edukacyjnego "Znamię! Znam je?" z terenu województwa śląskiego i świętokrzyskiego

Program ten realizowany jest przez Fundację Gwiazdę Nadziei w partnerstwie z Wojewódzką Inspekcją Sanitarną, pod merytorycznym nadzorem Akademii Czerniaka oraz honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego. W warsztatach wzięło udział kolejnych 200 koordynatorów programu z terenu województwa śląskiego i świętokrzyskiego, którzy wyposażeni w zaktualizowane materiały edukacyjne (scenariusze lekcji, plakaty i ulotki) ruszyli do szkół by edukować młodzieży pod kątem wczesnej diagnostyki czerniaka. Koordynatorzy przekażą uczniom wiedzę na temat tego jak oglądać swoje ciało i kontrolować niepokojące znamiona skórne, wytłumaczą dlaczego tak ważne jest używanie kremów z wysokimi filtrami na wakacjach i noszenie okularów przeciwsłonecznych, przekonają do korzystania z profilaktycznych wizyt w gabinecie lekarza dermatologa.

Każdego roku w Polsce onkolodzy odnotowują 2 500 – 3 000 przypadków nowych zachorowań na czerniaki. Niestety blisko 40% chorych umiera z powodu tego nowotworu, gdyż zbyt późno trafia do lekarzy. Tymczasem wcześnie wykryty czerniak jest bardzo łatwo uleczalny. Przyczyny takiego stanu rzeczy należy upatrywać m.in. w zmianie stylu życia jaka nastąpiła w ostatnich kilku dziesięcioleciach – większa popularyzacja solariów i moda na opaloną skórę. W ciągu ostatnich dwudziestu lat zapadalność na czerniaka w Polsce wzrosła do 300%. Przyczyną jest wciąż niska świadomość społeczna w zakresie profilaktyki i czynników ryzyka.

warsztaty dla nauczycieli

warsztaty dla nauczycieli 2

warsztaty dla nauczycieli 3

Warsztaty programu edukacyjnego "Znamię! Znam je?" odbywały się dzięki wsparciu partnera

 

 facebook_page_plugin